Tip na výlet so psom č. 1 - Záruby


Krátke videotipy ste si na našich sociálnych sieťach veľmi obľúbili. Rozhodli sme sa preto svoje výlety dokumentovať vo videách na instagrame, na YouTube a taktiež si ich detailnejšie rozpísať v článkoch.

tip-na-vylet-so-psom-baconblog-slubica-zaruby

Náš prvý tip na výlet so psíkom je zložený až z dvoch častí, nakoľko niekomu môže bohato stačiť len polovica z cesty na najvyšší vrch Malých Karpát na západnom Slovensku - Záruby, ktorý je vo výške 767,4mnm a nachádza sa neďaleko obce Smolenice.


My sme to však vzali z opačnej, západnej strany Malých Karpát a zvolili kratšiu trasu.

Zaparkovali sme pri vodnej nádrži Buková a kráčali sme k rázcestiu pod Ostrým Kameňom, kde sa mimochodom dá taktiež zaparkovať.


Od rázcestia vedia pekná, strmšia trasa označená červenou farbou až na hrad Ostrý Kameň, čo je asi polovica cesty. Výhľady sú odtiaľ najkrajšie, preto niekomu môže pokojne stačiť aj takáto “polovičná” túra :)

Z hradu Ostrý kameň je to na vrchol Zárub ešte asi 30-45 minút po hrebeni. V prvom úseku vedie cesta po kameňoch, pričom sa naskytnú ešte stále veľmi pekné výhľady na okolité kopce a Ostrý kameň.


Na vrchole Zárub je už výhľad mierne obmedzený kvôli stromom. Našej Amy to však vôbec nevadilo a túru si veľmi pochvaľovala.


Tak čo, boli ste už na tomto krásnom mieste alebo sa tam niekedy vyberiete? :)


Krátke video si môžete pozrieť na našom YouTube. Mapu trasy Buková - Záruby - Buková nájdeš nižšie.

Sleduj náš príbeh na Instagrame

Pridaj sa do komunity Bacon&Balucci

Nezmeškaj tipy a články, náučné aj zábavné videá, zľavy a mnoho iného!

Vložením e-mailu súhlasíš s podmienkami ochrany osobných údajov