Tip na výlet so psom č. 4 - Vápenná (Roštún)


tip-na-vylet-so-psom-baconblog-vapenna-rostun

Máme tu ďalší tip na výlet so psíkom. S našou weimarkou Amy, športovým obojkom a reflexnou obojstrannou šatkou sme sa vybrali znova do Malých Karpát a cieľom bol tretí najvyšší vrch Vápenná (Roštún).


Vrch vo výške 752 m n. m. ponúka azda najkrajšie výhľady z TOP3 najvyšších vrchov Malých Karpát. Na vrchole sa nachádza aj rozhľadňa, cestou krásna príroda, ktorá má čo ponúknuť v každom ročnom období.


Na výber máme dve trasy – zo Sološnice a z Plaveckého Podhradia, pričom my sme zvolili tú druhú možnosť. Zaparkovali sme na úplnom konci dedinky Plavecké podhradie a sledovali sme žltú turistickú značku.

Vzhľadom na prevýšenie pôjdeme hlavne do kopca, miestami budú rovinky, ktoré si treba dobre vychutnať, lebo potom príde znova stúpanie. Nie je to však nič náročné a trasa trvá cca 1,5h ☺️


Pod Vápennou sa spájajú tri turistické chodníčky a všetky vedú na Roštún alebo teda Vápennú, kde vás čaká aj rozhľadňa a naozaj prekrásne výhľady na slovenské a aj na rakúske kopce. 


Mapu trasy Plavecké Podhradie - Vápenná - Plavecké Podhradie nájdeš nižšie. Výletik odporúčame všetkými štyrmi labkami. Haf a užívajte víkend! :)


Sleduj náš príbeh na Instagrame

Pridaj sa do komunity Bacon&Balucci

Nezmeškaj tipy a články, náučné aj zábavné videá, zľavy a mnoho iného!

Vložením e-mailu súhlasíš s podmienkami ochrany osobných údajov